Takipçi Satın Almak Zararlı mı?

Takipçi Satın Almak Zararlı mı?

 Pek çok mecrada, takipçi satın almanın zararları veya avantajları konuşulmaktadır. Objektif bir gözle bakıldığında ise, “Takipçi satın almak zararlı mı?” sorusu çok cevaplı bir sorudur. Bu nedenle takipçi satın almanın prensiplerine göz atarak, takipçi satın almanın “hangi durumlarda” avantajlı ya da zararlı olduğunu öğrenmek önemlidir. Zira dozunda olmayan her şeyin bir zararı bulunmaktadır. Eğer sizler de takipçi satın almanın zararları hakkında daha fazla bilgi arıyorsanız, lafı uzatmadan başlayalım.


Takipçi Satın Almanın Zararları


Elbette her durumda olduğu gibi, takipçi/beğeni/abone ve benzeri sistemler zararlı olabilir. Örnek bir senaryo üzerinden durumu açıklayalım:


Yeni kurulan bir marka, tanıtım çalışmaları için sosyal medya pazarlama (SMM) yöntemlerinden faydalanmak ister. Bu nedenle, 10 bin adet bot takipçi satın alır. Bu durumda hesabı “organik olarak” takip edenler, hareketlilikten şüphelenebilir ve dahası rahatsız olabilir. Aynı şekilde bu bot takipçiler, zamanla kaybolabilir. Bu durumda istatistikler karmakarışık bir hale bürünür ve doğal büyüme sabote edilir.


Bir diğer durumda ise, yani açılmış bir sosyal medya hesabına aşırı takipçi yüklemek zararlı olabilir. Zira Instagram ya da YouTube gibi mecralar, bu tarz hareketlilikleri dikkate alır. Bot ile hızlı yükselmenin önüne geçebilmek adına, bir anda hızlı bir şekilde yükselen hesapları engelleyebilir. Sonuç olarak, takipçi satın alırken aşağıdaki hususlara dikkat etmek gerekir:


  • Bot ya da sahte takipçi servislerini kurumsal hesaplar için kullanmayın.

  • Organik takipçi satın alarak, büyümeyi doğal gösterin.

  • Aralıklarla takipçi satın alın. Bu sayede büyüme desteklenecektir.

  • Takipçi satın alırken yanında beğeni de satın alın. Böylece tutarsızlık ortadan kalkacaktır.

  • Keşfete düşmenin yollarını deneyin. Böylece doğal büyümeyi de tetiklemiş olursunuz.


Unutmayın: Instagram takipçi satın alma işlemleri, bir basamaktır. Yani tek çare takipçi satın almak değildir. Bu nedenle takipçi satın alma işlemlerinde mutlaka “organik büyümeyi” destekleyici servisleri kullanın. Garantisi olmayan servisler, hesabınıza zarar verebilir.


Yukarıdaki durumlardan da görüldüğü üzere, takipçi satın almanın zararları bunlardır. Yani hem kullanıcılar hem de platformlar sizi “şüpheli hesap” olarak etiketleyebilir. Bu durumda markanın adı lekelenebilir. Peki takipçi satın almanın yararları da var mıdır? Hemen ona göz atalım.


Takipçi Satın Almanın Yararları


Takipçi satın almanın avantajları, doğru ölçüde takipçi satın alarak elde edilir. Bunu da bir senaryo üzerinden detaylandıralım:


Kurumsal bir firma, yeni açtığı sosyal medya hesabı için “organik takipçi” satın alsın. Bu takipçiler, organik bir hızla büyüyeceği için insanları sayfaya yönlendirecektir. Bu sayede hesap hem takipçi satın alma işlemi ile büyüyecek hem de organik takipçilerle buluşacaktır. Elbette organik takipçi satın alma işlemi sayesinde marka bilinirliği artacak ve satışlar da yükselecektir.


Yukarıdaki senaryoda görüldüğü üzere, doğal takipçi satın alma işlemi sayesinde hesap hem takipçiler hem de sosyal medya platformu tarafından “şüpheli olmayan hesap” olarak görülür. Bu sayede katlanarak artan bir ivmeyle büyüyebilirsiniz. Takipçi satın almanın avantajlarını bir de maddeler halinde sıralayalım:


  • Takipçi satın almak, düşük takipçili hesapların sıçramalarına yardımcı olur.

  • Organik takipçi satın alma işlemi, telafi garantisi sunduğunda ani düşüşleri engeller.

  • Düşük takipçili hesapları takip etmek istemeyen kullanıcılar, hesabınızı takip etmeye başlar.

  • Takipçi satın alınan hesap, keşfette daha fazla yer bulur.


Yukarıda görüldüğü üzere, organik takipçi satın alma işlemi ile birlikte takipçi satın almanın yararlarından faydalanabilirsiniz.


Takipçi Satın Almak Etkili mi?


Buraya kadar verdiğimiz bilgileri özetleyelim: Takipçi satın alma işlemi, doğru zamanda ve doğru ölçüde yapıldığında etkilidir. Yukarıdaki hususlara dikkat eden her hesap, organik büyümeyi de destelemiş olacaktır. Bu sayede satışlarda artış yaşanması da muhtemeldir. Elbette marka yüzünüz olan sosyal medya platformları, yüksek takipçili görünümü nedeniyle “tercih edilen” statüsüne kavuşur. Böylece insanlar sizden bilgi almaya ve alışveriş yapmaya başlar.


Yukarıda yer verdiğimiz maddelere dikkat etmeyen hesap sahipleri, yüksek ihtimalle parasını çöpe atacaktır. Zira güvenilir SMM Panelleri üzerinden takipçi satın almadığınızda, servisin de garantisi olup olmadığını teyit edemezsiniz. Geniş sayıda referansa sahip Takipçingelsin, sizlere garantili servisler sunan bir SMM Paneldir. İçerisinde yer alan uygun fiyatlı servisler, telafi seçeneği de sunmaktadır. Bu sayede takipçi satın almanın zararları noktasından sıyrılarak takipçi satın almanın yararlarından faydalanabilirsiniz.