Instagram İşletme Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Instagram İşletme Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

 Instagram üzerinde yer alan hesaplar, farklı statülere sahiptir. Örneğin standart hesaplar, sadece paylaşım yapmaya ve beğeni almaya odaklıdır. Ancak bir de işletme hesabı ve profesyonel hesap gibi hesap türleri vardır. Bunların tek amacı beğeni ve takipçi kazanmak değildir. Bu hesapların amacı, daha fazla müşteriye ulaşmak ve satışları artırmaktır. Bu nedenle Instagram ucuz takipçi satın alma yöntemlerine başvururlar. Gelin, İşletme hesabı nedir? Ve İşletme hesabı nasıl açılır? Gibi soruların cevaplarına göz atalım.İşletme Hesabı Nedir?Standart hesaplardan farklı olarak işletme hesapları, hesap sahiplerinin takipçileri ile daha hızlı iletişime geçmesini sağlar. Bu doğrultuda, Instagram işletme hesaplarını bir satıcı hesabı olarak değerlendirmek mümkündür. İşletme hesabına sahip olanlar, aşağıdaki avantajlara da sahip olurlar:


 • İletişime geç butonu: Bu buton sayesinde, takipçiler ilgili hesap sahibiyle doğrudan iletişime geçebilir.

 • İstatistik analizleri: İşletme hesapları, erişimleri daha geniş bir çerçeve üzerinden analiz edebilir. Bu sayede Instagram ucuz takipçi satın alırken istatistikleri daha iyi kontrol edebilirler.

 • Reklam özelliği: Bu özellik sayesinde reklam yayınlayabilir ve etkileşimi artırabilirsiniz.

 • Ek butonlar: Yol tarifi gibi pek çok seçenek, işletme hesabında kullanılabilir. Bu sayede müşterileriniz gerçek konumunuzu ziyaret edebilir.


Yukarıdaki avantajlar sayesinde, müşterilerinizle aranızdaki engelleri ortadan kaldırabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?Eğer işletmenize özel bir Instagram hesabı açmak istiyorsanız, öncelikle standart bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Hesabı oluşturduktan sonra, “Ayarlar” kısmına giriş yapın. Ayarlar üzerinden “Profesyonel Hesaba Geçiş Yap” butonuna tıklayın. Burada, karşınıza birkaç seçenek çıkacaktır. İlk olarak işletmenize ait kategoriyi seçin ve iletişim bilgilerinizi girin. Bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra işletme hesabını kullanabilirsiniz.Instagram İşletme Hesabı Özellikleri Nelerdir?


İşletme hesabının en önemli özelliği, hiç şüphesiz istatistik analizi özelliğidir. Bu özellik sayesinde, hesabınızı ziyaret eden kullanıcı sayısını öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra;


 • Hesabınıza yorum yapan kişi sayısı,

 • Hesabınızı takip eden kişi sayısı ve

 • Hesabınızdaki postları beğenen veya kaydeden kişi sayısını öğrenebilirsiniz.


Yukarıdaki özellikler, işletmenizi büyütmek için güzel bir yol haritası çizme konusunda size yardımcı olacaktır. Bu verileri düzgün analiz eden işletmeler, daha hızlı bir şekilde büyüyebileceği gibi, pazar payını da genişletecektir. Aynı zamanda Instagram ucuz takipçi satın alırken hesabın ne kadarı doğal ne kadarı paket sonucu oluştu gibi bilgilere erişebilirsiniz.


İşletme hesabındaki bir diğer önemli özellik ise reklam yayınlama özelliğidir. Bu özellik sayesinde, tıpkı SMM Panel üzerinden takipçi satın alır gibi işletme hesabınıza takipçi katabilirsiniz. Ancak yüksek bütçeye sahip işletmeler bu konuda avantaja sahiptir. Zira düşük bütçeler ile takipçi kazanmak pek kolay olmayacaktır. Eğer işletme hesabınız için ayıracağınız bütçe düşük ise, bu noktada doğal takipçi kasma yollarına ya da SMM Panel hizmetlerinden faydalanma yollarına göz atabilirsiniz.


İşletme Hesabı Nasıl Büyütülür?İşletme hesabını büyütmek için pek çok alternatif vardır. Temel yollar şunlardır:


 • SMM Panel üzerinden takipçi satın almak,

 • Reklam yayınlamak ve

 • Doğal yollara başvurmak.


Doğal yollara başvurmak, uzun vadede fayda sağlar ve bu nedenle iyi bir plan gerektirir. Reklam yayınlamak, kısa vadede etkili olur ancak ekonomik değildir. SMM Panel üzerinden takipçi satın almak ise her iki yöntemin ortasında yer almaktadır. Orta vadede ve uygun bir bütçe ile takipçi sayısını takipçi alarak yükseltmek mümkündür.


İşletme hesabı için takipçi satın almak isteyenler, her paketi değerlendirmeye almamalıdır. Mesela bot ya da düşme garantisi olmayan paketler, işletme hesabı için uygun olmayacaktır. Bu durumun aksine, doğal artan ve düşmeyen takip paketi satın almak, işletme hesabınızın daha sağlıklı büyümesini sağlar.


Doğal olarak artan Instagram ucuz takipçi paketi satın alırsanız, hesabınız bir anda büyümez. Bu durum, Instagram’ın da dikkatini çekmez. Bu nedenle işletme hesabı için SMM Panel hizmetlerinden faydalanmak isteyenler;


 • Gerçek profile sahip,

 • Düşmeyen,

 • Doğal artan ve

 • Türk hesap ağırlıklı paketlerden almalıdır.