Instagram’da Keşfete Düşmenin Yolları Nelerdir?

Instagram’da Keşfete Düşmenin Yolları Nelerdir?

 Instagram “keşfet” özelliği, hesapların daha geniş kitlelere ulaşması açısından büyük bir fırsattır. Pek çok hesap, keşfete düşerek takipçi kitlesini organik ve doğal yollarla büyütmektedir. Bu sayede SMM Panel üzerinden Instagram ucuz takipçi satın alma konusunda daha uygun bütçeler ile paket alınabilmektedir. Ancak keşfete düşmek o kadar da kolay bir iş değildir. Bu nedenle Instagram’da keşfete düşmenin yolları hakkında hazırladığımız bu yazıyı iyice okuyun. Rehberimizde yer alan tavsiyelere harfiyen uyarsanız, daha kısa bir süre içerisinde keşfete düşebilirsiniz.Belirli Takipçi Sayısına Ulaşın!


Hesap açtığınız gibi keşfete düşmeye çalışmak, boş bir çaba olacaktır. Bu nedenle bir miktar takipçiye sahip olmak için büyük sayfalara yorum yazabilirsiniz. Tabii ki her şeyden önce birkaç tane post paylaşmayı unutmayın. Eğer hiç takipçi kazanamıyorsanız, SMM Panel üzerinden Instagram ucuz takipçi paketleri satın alarak düşük bütçelere bu adımı tamamlayabilirsiniz.Hashtag Kullanımına Dikkat Edin!


Eğer Instagram’da keşfete düşmek istiyorsanız, bazı hashtagları yani etiketleri kullanmanız gerekmektedir. Herkesin kullandığı #keşfet, #keşfetteyiz ve benzeri etiketleri kullanabilirsiniz. Ancak bu etiketleri herkes kullanmaktadır. Bu nedenle sıradanlığı kırmanız ve daha dikkat çekici etiketler kullanmanız gerekmektedir. Bu etiketler, hesabınıza göre değişecektir.


Instagram’da etiket kullanırken aşağıdaki tavsiyeleri göz önünde bulundurun:


  • İdeal ölçüde etiket kullanın: Eğer çok fazla etiket kullanırsanız, bu durum spam olarak algılanabilir. Çoğu durumda, 10’dan fazla etiket kullanmamaya özen gösterin.

  • Aynı etiketleri kullanmayın: Benzer ifadeye sahip etiketler kullanmaktansa, olabildiğince farklı etiketler kullanın. Bu sayede keşfete düşme ihtimaliniz artar.

  • Gündemdeki etiketleri kullanın: Güncel durumlara kayıtsız kalmayın. Çünkü insanlar güncel paylaşımları takip etmeye meyillidir.

  • Çok uzun ya da çok kısa etiket kullanmayın: Çok uzun karaktere sahip etiket kullanmak hem şık görünmez hem de hedef kitleye ulaşmanıza yardımcı olmaz.

  • Etiketleri yorum kısmında paylaşmayı bir alternatif olarak değerlendirin.


Konum Özelliğini Kullanın


Paylaşım yaparken, belirli konumlardan faydalanabilirsiniz. Instagram, konum etiketi bulunan gönderileri keşfete düşürmeyi sever. Fotoğrafın nerede çekildiğini belirtmeniz bu aşamada iyi olacaktır. Eğer tasarım ürünü görsel paylaştıysanız, çok sayıda insanın bulunduğu konumu paylaşabilirsiniz. Örneğin İstanbul Beylikdüzü konumunu paylaşabilirsiniz. Bu sayede konumlar kısmında da gönderiniz yer alır.Konsept Sahibi Olun!


Paylaştığınız her gönderi, belirli bir konsepte bağlı olursa hesabınız da kaliteli bir hesap olarak algılanır. Bu nedenle etkileşimli ve çoklu fotoğrafa sahip gönderiler paylaşabilirsiniz. Eğer konsept konusunda kararsızsanız, size rakip olan hesapları inceleyin. Bu hesapların ne tür paylaşım serileri düzenlediğini gözlemleyin. Bu serilerin üzerinde farklı fikirler katarak gönderiler paylaşabilirsiniz. Görsel açıdan şık görünmesi için şablon tasarım üretebilirsiniz.Etkileşimli Bir Hesap Oluşturun!


Instagram keşfet özelliği, kendine has bir algoritmaya sahiptir. Bu algoritma, yüksek etkileşim oranına sahip içerikleri keşfete daha sık düşürür. Bu nedenle soru sorun ya da yorum yapmaya teşvik edici ifadelerde bulunun. Örneğin, “Siz ne düşünüyorsunuz?” gibi bir soru sorabilirsiniz. Öte yandan “Siz hangisini seçersiniz?” gibi kapalı uçlu sorular da sorabilirsiniz. Kapalı uçlu sorular daha kolay cevaba sahip olduğundan dolayı insanların üşenmeden yorum yapmasını sağlar. Kıyas fotoğrafları paylaşarak insanların seçim yapmasını da isteyebilirsiniz.Video Paylaşımına Odaklanın!


Instagram, IGtv üzerinden paylaşılan uzun videoları teşvik etmektedir. Bu nedenle komik veya düşündürücü videolar paylaşarak insanların düşüncelerini sorabilirsiniz. Bu sayede birden fazla yöntemi tek bir gönderide kullanabilirsiniz. Video paylaşımının yanı sıra, uzun açıklamalar ve yorumlar yazarak spam tehlikesinden de uzak durun.Organik Takipçi Satın Alarak Kitlenizi Büyütün!


SMM Panel üzerinden Instagram takipçi satın alma yöntemleri, daha kısa sürede büyümenizi sağlar. Ancak bu takipçi paketleri, doğal artış özelliğine sahip olmalıdır. Bir anda takipçi sayınızı iki katına çıkarmaya çalışmayın. Yavaş yavaş ama sürekli olarak büyüyün. Bu nedenle TakipçinGelsin üzerinden Instagram takipçi paketi satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, düşmeyen takipçi satın alırsanız hesabınızın kalitesi de artar. Böylece gönderilerinizin keşfete düşme oranı da artacaktır.